Як взяти кредит на житло в Україні

ipoteka

Як взяти кредит на житло в Україні

Подивіться на наш рейтинг банків!

За даними Держстату, середня зарплата в Україні становить 11 тис. грн. Навіть в столиці країни, Києві, вона лише трохи вище 15 тис. Грн. Тому в тому випадку, якщо людині не пощастило отримати житло в подарунок від батьків або в якості спадщини, а знімати квартиру втричі дорожче здається дурною витівкою, вихід залишається тільки один – взяти іпотечний кредит.

Іпотека – що це?

Іпотекою називають найбільш довгострокову цільову позику, яку банк видає клієнту для покупки будинку або квартири. Придбана нерухомість в тому числі стає банківською заставою. Ставки по іпотеці зазвичай нижче споживчого, а суми – вище. Де-факто, людина стає господарем житла, навіть купуючи його в борг. Проте, якщо позика з якої-небудь причини залишиться непогашеним, банк зможе відібрати у клієнта право на володіння житлоплощею.

Вигода від іпотеки

Незважаючи на очевидну переплату, придбання квартири в кредит видається менш страшною дією, ніж накопичення грошей на покупку власного житла. І ось чому: якщо уявити, що людина буде отримувати середню зарплату в столиці України і жити, не шикуючи, а купуючи лише необхідне, максимальна сума, яку вона зможе відкласти – 5 тис. грн. Значить, якщо людина хоче купити стандартну двокімнатну квартиру вартістю 1 млн грн., збирати йому доведеться приблизно 17 років. Не найприємніша перспектива, чи не так? За умови ж, що вказана людина буде знімати житло, навіть найскромніше, чекати доведеться ще довше.

Головною перевагою іпотеки є те, що платити доведеться за свою власну квартиру, а не за чужу. При цьому найчастіше місячна вартість оренди житла приблизно дорівнює вартості кредитної плати. До того ж, до 2020 р В Україні діє програма, що дозволяє отримати молодіжний іпотечний кредит на квартиру. Його нелегко отримати, але і ставка там набагато нижче за стандартну.

Умови отримання іпотеки

Вимоги до позичальника:

 • Вік від 21 до 65 років. Чим молодше буде клієнт, тим охочіше банк погодиться видати кредит, і тим на більш тривалий термін він дозволить взяти іпотеку.
 • Постійне джерело доходу.
 • Громадянство України.
 • Стаж на останньому місці роботи не менше року.
 • Мінімальний дохід на сім’ю – 21 тис. грн.
 • Гарна кредитна історія.

Необхідний список документів:

 • Заява на видачу позики.
 • Паспорт.
 • ІПН.
 • Довідка про доходи.
 • Трудова книжка.
 • Паспорт та ІПН чоловіка/дружини.
 • Для підприємців – довідка про держреєстрацію.

Для того, щоб оформити іпотечне кредитування, слід підготувати всі документи і надати їх банку. Варто враховувати, що вищевикладений перелік документів – це тільки обов’язковий список, але в залежності від умов договору та кредитної політики банку, від клієнта можуть вимагати найрізноманітніші документи, навіть водійські права. Після отримання позитивної відповіді від банку на заявку підписується договір про кредитування. Якщо клієнт не розуміє всі зазначені умови, на цьому етапі йому варто порадитися з юристом. Зміст договору обов’язково має відповідати кредитному паспорту.

Іпотечні ставки в українських банках

Теоретичних знань про те, як отримати іпотеку, буде недостатньо для укладання договору про кредит. Необхідно також розбиратися в пропозиціях банків, щоб підібрати найбільш відповідний варіант іпотечного кредиту.

Ставки по первинному ринку

Банк
Річна ставка, %
Мінімальний власний внесок, %Разова комісія, %Термін
ПриватБанк17,9251до 20 років
Укргазбанкперший рік – 0,01, далі – 19,9300,9до 20 років
Ощадбанк
перші 2 роки – 8,9, далі – 19,99
300,99до 20 років
Кредобанк
(акція до
29.02.2020

якщо аванс від 40% – 18, +5% з 4 року;
якщо аванс до 40% – 19, +6% з 4 року


200,99до 20 років

Ставки по вторинному ринку

Банк
Річна ставка, %
Мінімальний власний внесок, %Разова комісія, %
Термін
Приват Банк20,9251
до 20 років
Укргазбанк22,5500,9
до 20 років
Ощадбанк19,99300,99
до 20 років
Кредобанк
(акція до
29.02.2020)

якщо аванс від 40% – 17, +4,5% з 4 року;
якщо аванс до 40% – 18, +5% з 4 року


200,99
до 20 років

Для того, щоб оформити іпотеку, необхідно проаналізувати власні фінансові можливості, зіставити себе з вимогами пільгових програм кредитування і на основі даного аналізу підібрати оптимальний варіант кредиту. Відповідність вимогам кредитора, наявність стабільного доходу і повний пакет документів – ось і все, що може знадобитися для придбання власного житла в кредит.

4 коментарі
 1. Инна сказав:

  Вы это серьезно пишите о средней зарплате украинцев в 11000 грн??? Может а столице так и есть, но по всем городам Украины большинство людей получают минималку!!!

  1. Даня сказав:

   10687 грн, средняя зарплата в Украине

 2. Екатерина сказав:

  А 4800 не хочете??

  1. Максим сказав:

   Не хочу, то в регионах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

© 2019 | CreditInfo